Ingredients: Dark chocolate coating (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soy lecithin and natural vanilla flavor. Cocoa 52% minimum), milk, sugar, pasteurized cream butter 82% G.M. (contains milk), glucose and fructose syrup, stabilizer: sorbitol (E420i), liqueur mar de cava: 0.5% and white chocolate coating (sugar, cocoa butter, milk powder, emulsifier: soy lecithin, flavor. Cocoa 25% minimum. May contain traces of egg, sesame, peanut, almond and other nuts in shell or shelled.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2209 kJ / 505 kcal |
| Fat: | 33 g |
| of which saturated: | 19 g |
| Carbohydrates: | 46 g |
| of which sugars: | 42 g |
| Dietary fiber: | 13 g |
| Protein: | 5 g |
| Salt: | 0,1 g |









José R. (verified owner) –
Ana L. (verified owner) –
Maria Esther (verified owner) –