Ingredients: toasted almond (40%), sugar, cocoa butter, whole milk powder, emulsifier (lecithin from soya) and flavouring (vanillin). May contain traces of other nuts and/or peanuts. Store in a cool, dry place.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 2,379 kJ / 567 kcal |
| Fat: | 41 g |
| of which saturates: | 13 g |
| Carbohydrate: | 40 g |
| of which sugars: | 38 g |
| Fibre: | 3 g |
| Protein: | 12 g |
| Salt: | 0.12 g |









Reviews
There are no reviews yet.