Ingredients: Toasted almond (40%), sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier(soy lecithin), flavor. Cocoa: 70% minimum. May contain traces of other nuts, milk and/or peanuts.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2440 kJ / 588 kcal |
| Fat: | 44 g |
| of which saturated: | 15 g |
| Carbohydrates: | 31 g |
| of which sugars: | 28 g |
| Dietary fiber: | 8 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0,01 g |
Gluten free product.






Salvador Pérez Llorca (verified owner) –
Laura (verified owner) –