Ingredients: Roasted almond (40%), sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier (soy lecithin), flavoring. Cocoa: 70% minimum. May contain traces of other nuts, milk and/or peanuts.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy value: | 2,440 kJ / 588 kcal |
| Fat: | 44 g |
| of which saturates: | 15 g |
| Carbohydrates: | 31 g |
| of which sugars: | 28 g |
| Dietary fiber: | 8 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.01 g |
Gluten-free product / Gluten free.






Reviews
There are no reviews yet.