Ingredients: Toasted almonds (65%), honey (20%), sugar and egg albumin. Wafer on the surface (potato starch, sunflower oil). May contain traces of other nuts and/or sesame.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2299kJ/552kcal |
| Fat: | 35g |
| of which saturates: | 2.6g |
| Carbohydrates: | 38g |
| of which sugars: | 37g |
| Dietary fiber: | 6.6g |
| Proteins: | 18g |
| Salt: | 0.04g |






Reviews
There are no reviews yet.