Cristal Nougat in 200g format
Ingredients: Almond (56%) and sugar. May contain traces of other tree nuts, sesame, milk, soya and peanut. Store in a cool, dry place. Gluten free product / Gluten free.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2204 kJ / 528 kcal |
| Fat: | 29 g |
| of which saturates: | 2.2 g |
| Carbohydrate: | 49 g |
| of which sugars: | 48 g |
| Fibre: | 5.5 g |
| Protein: | 14 g |
| Salt: | 0.03 g |









Reviews
There are no reviews yet.