Ingredients: Roasted almond (70%), honey (17%), sugar and egg albumin. May contain traces of other tree nuts and sesame.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2349kJ/565kcal |
| Fat: | 38g |
| of which saturates: | 2.9g |
| Carbohydrate: | 33g |
| of which sugars: | 32g |
| Fibre: | 7.2g |
| Protein: | 19g |
| Salt: | 0.04g |
Gluten-free product.






Reviews
There are no reviews yet.