Orange slices (orange, sucrose, fructose, dextrose, maltose, preservatives E-202 and E-223, acidulant E-330). Dark chocolate (cocoa mass, sugar, cocoa butter, emulsifier (sunflower lecithin and natural vanilla flavor), cocoa minimum 64%. Contains sodium metabisulfite E-223. May contain traces of peanuts, nuts, milk, soy and gluten.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2020kJ/484kcal |
| Fat: | 27 g |
| of which saturated: | 16,9 g |
| Carbohydrates: | 51,49 g |
| of which sugars: | 23,36 g |
| Dietary fiber: | 5,25 g |
| Protein: | 4,3 g |
| Salt: | 0,005 g |









Reviews
There are no reviews yet.