200 g Egg Yolk Nougat with walnuts.
Ingredients: Sugar, almond (36%), egg yolk (11%), walnuts (7%), powdered milk, water, vanilla flavouring and preservative E-200. May contain traces of other nuts.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 1884 kJ / 450 kcal |
| Fat: | 23 g |
| of which saturates: | 4 g |
| Carbohydrates: | 50 g |
| of which sugars: | 50 g |
| Dietary fibre: | 3 g |
| Protein: | 10 g |
| Salt: | 0.07 g |









Reviews
There are no reviews yet.