Milk Chocolate and Almond Nougat in a 200g round format.
Supreme Quality
Ingredients: Toasted almond (40%), sugar, cocoa butter, milk powder (11%), cocoa mass, emulsifier (sunflower lecithin) and flavouring. Minimum 33% cocoa. May contain traces of other nuts and/or peanuts.
| Nutritional Info Average values/100g | |
| Energy: | 2440 kJ / 587 kcal |
| Fats: | 42 g |
| of which saturates: | 14 g |
| Carbohydrates: | 36 g |
| of which sugars: | 35 g |
| Dietary fibre: | 5 g |
| Proteins: | 13 g |
| Salt: | 0.1 g |








Reviews
There are no reviews yet.