Ingredients: Roasted hazelnut (40%), cocoa paste, sugar, cocoa butter, milk powder (11%), emulsifier (soy lecithin), flavouring. Cocoa 33% min. May contain traces of other nuts and peanuts.
| Nutritional information Average values/100 g | |
| Energy: | 2440 kJ / 587 kcal |
| Fat: | 42 g |
| of which saturates: | 14 g |
| Carbohydrate: | 36 g |
| of which sugars: | 35 g |
| Fibre: | 5 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.1 g |








Reviews
There are no reviews yet.