Ingredients: Chocolate coating (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soy lecithin and natural vanilla flavoring. Cocoa 52% minimum), milk, sugar, pasteurized cream butter 82% fat, glucose and fructose syrup, stabilizer: sorbitol (E420i). May contain traces of egg, peanut, and other nuts with or without shells.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2221 kJ / 534 kcal |
| Fat: | 36 g |
| of which saturates: | 19 g |
| Carbohydrates: | 44 g |
| of which sugars: | 41 g |
| Dietary fiber: | 7 g |
| Proteins: | 10 g |
| Salt: | 0.08 g |








Reviews
There are no reviews yet.