Delicious brandy chocolate turrón.
Ingredients: Dark chocolate coating (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soya lecithin, and natural vanilla flavouring. Cocoa 52% min.), milk, sugar, pasteurised cream butter 82% fat, glucose-fructose syrup, stabiliser: sorbitol (E420i), brandy liqueur 0.5% and raspberry. May contain traces of egg, sesame, peanut, almond and other tree nuts, with or without shell.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 2158 kJ / 518 kcal |
| Fat: | 34 g |
| of which saturates: | 19 g |
| Carbohydrate: | 45 g |
| of which sugars: | 41 g |
| Dietary fibre: | 7 g |
| Protein: | 5 g |
| Salt: | 0.08 g |








Reviews
There are no reviews yet.