Ingredients: Toasted almond (40%), sugar, cocoa butter, whole milk powder, emulsifier ( soy lecithin) and flavor (vanillin). May contain traces of other nuts and/or peanuts. Store in a cool, dry place.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2379 kJ / 567 kcal |
| Fat: | 41 g |
| of which saturated: | 13 g |
| Carbohydrates: | 40 g |
| of which sugars: | 38 g |
| Dietary fiber: | 3 g |
| Protein: | 12 g |
| Salt: | 0,12 g |









Reviews
There are no reviews yet.