Ingredients: Roasted almond (70%), honey (17%), sugar and egg white. May contain traces of other tree nuts, sesame, milk, soya and peanuts. Store in a cool, dry place. Gluten-free product / Gluten free.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2349kJ/565kcal |
| Fat: | 38 g |
| of which saturates: | 2.9 g |
| Carbohydrates: | 33 g |
| of which sugars: | 32 g |
| Fibre: | 7.2 g |
| Proteins: | 19 g |
| Salt: | 0.04 g |







Reviews
There are no reviews yet.