Cristal Nougat in 200g format
Ingredients: Almond (56%) and sugar. May contain traces of other nuts, sesame, milk, soy and peanut. Store in a cool, dry place. Gluten free product.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2204 kJ / 528 kcal |
| Fat: | 29 g |
| of which saturated: | 2,2 g |
| Carbohydrates: | 49 g |
| of which sugars: | 48 g |
| Dietary fiber: | 5,5 g |
| Protein: | 14 g |
| Salt: | 0,03 g |









Maria Jose Molina Esquitino (verified owner) –
Enrique G. (verified owner) –
Anónimo (verified owner) –