Buy dark chocolate-coated dragées. Made with Spanish Marcona almonds. The tastiest almond.
These pure chocolate dragées are handmade in cold rooms to preserve the chocolate’s quality and avoid breaking the cold chain.
Packed mixed in 175 g jars. We also have bulk chocolate dragées in 3 kg boxes.
Ingredients: Dark chocolate coating 70% cocoa (cocoa mass, sugar, cocoa butter and vanilla flavouring, almonds and sugar). May contain traces of OTHER TREE NUTS, PEANUTS, MILK and/or SOYA.
GLUTEN-FREE
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 2443 kJ/588 kcal |
| Fat: | 48 g |
| of which saturates: | 20 g |
| Carbohydrate: | 25 g |
| of which sugars: | 22 g |
| Fibre: | 5 g |
| Protein: | 12 g |
| Salt: | 0.1 g |







Reviews
There are no reviews yet.