Ingredients: Roasted almond (70%), honey (17%), sugar and egg albumen. May contain traces of other nuts and sesame.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 2349 kJ/565 kcal |
| Fat: | 38 g |
| of which saturates: | 2.9 g |
| Carbohydrate: | 33 g |
| of which sugars: | 32 g |
| Fibre: | 7.2 g |
| Protein: | 19 g |
| Salt: | 0.04 g |
Gluten-free product / Gluten free.






Reviews
There are no reviews yet.