Ingredients: Sugar, almond (35%), egg yolk (11%), water, milk powder (2%), vanilla essence, and preservative E-200. May contain traces of other nuts.
| Nutritional Info Average Values/100g | |
| Energy: | 1927 kJ / 460 kcal |
| Fat: | 22 g |
| of which saturates: | 2.6 g |
| Carbohydrates: | 52 g |
| of which sugars: | 51 g |
| Dietary fibre: | 3.5 g |
| Protein: | 11 g |
| Salt: | 0.07 g |






Reviews
There are no reviews yet.