Ingredients: Toasted almond (70%), honey (17%), sugar and egg albumin. May contain traces of other nuts and sesame.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2349kJ/565kcal |
| Fat: | 38 g |
| of which saturated: | 2,9 g |
| Carbohydrates: | 33 g |
| of which sugars: | 32 g |
| Dietary fiber: | 7,2 g |
| Protein: | 19 g |
| Salt: | 0,04 g |
Gluten free product.






Anónimo (verified owner) –
Genial, es una porción de turrón de Jijona perfecta para regalar. Y barata!
Curra (verified owner) –
El turrón de toda la vida artesano y elaborado con ingredientes de calidad superior.EXQUISITO