Guirlache Nougat with Sesame, 200g Round.
Supreme Quality
Ingredients: Toasted almond (65%), honey, sugar, sesame, and wafers (potato starch and sunflower oil). May contain traces of other nuts and/or egg.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2296 kJ / 552 kcal |
| Fats: | 38 g |
| of which saturates: | 3 g |
| Carbohydrates: | 36 g |
| of which sugars: | 36 g |
| Dietary fibre: | 7 g |
| Proteins: | 13 g |
| Salt: | 0.01 g |










Reviews
There are no reviews yet.