Ingredients: Dark chocolate coating (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soy lecithin and natural vanilla flavouring. Cocoa 52% min.), milk, sugar, pasteurised cream butter 82% fat (contains milk), glucose-fructose syrup, stabiliser: sorbitol (E420i), caramelised almond and pistachio. May contain traces of egg, sesame, peanut and other nuts with or without shell.
| Nutritional information Average values/100 g | |
| Energy: | 2221 kJ / 534 kcal |
| Fat: | 36 g |
| of which saturates: | 19 g |
| Carbohydrate: | 44 g |
| of which sugars: | 41 g |
| Dietary fibre: | 13 g |
| Protein: | 7 g |
| Salt: | 0.1 g |








Reviews
There are no reviews yet.