Ingredients: Roasted almonds (65%), honey (20%), sugar and egg albumin. Wafer on the surface (potato starch, sunflower oil). May contain traces of other nuts and/or sesame.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2299 kJ / 552 kcal |
| Fat: | 35 g |
| of which saturates: | 2.6 g |
| Carbohydrates: | 38 g |
| of which sugars: | 37 g |
| Dietary fiber: | 6.6 g |
| Proteins: | 18 g |
| Salt: | 0.04 g |






Reviews
There are no reviews yet.