Hard almond nougat with caramel and sesame seeds.
Supreme Quality
Ingredients: Toasted almonds (65%), honey, sugar, sesame and wafers (potato starch and sunflower oil). May contain traces of other nuts and/or egg.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2296 kJ / 552 kcal |
| Fat: | 38 g |
| of which saturated: | 3 g |
| Carbohydrates: | 36 g |
| of which sugars: | 36 g |
| Dietary fiber: | 7 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0,01 g |










Reviews
There are no reviews yet.