Ingredients: Sugar, almonds (38%), walnuts (11%), water, milk powder (4%), cream flavouring and preservative E-200. May contain traces of other nuts and/or egg.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 2089 kJ/500 kcal |
| Fat: | 28 g |
| of which saturates: | 2.8 g |
| Carbohydrate: | 46 g |
| of which sugars: | 45 g |
| Fibre: | 4.4 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.06 g |






Reviews
There are no reviews yet.