Ingredients: Dark chocolate coating (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soya lecithin and natural vanilla flavouring. Cocoa 52% minimum), milk, sugar, pasteurised cream butter 82% M.F. (contains milk), glucose-fructose syrup, stabiliser: sorbitol (E420i), Cointreau liqueur: 0.5% and orange peel (orange peel, sucrose, fructose, dextrose, maltose, preservatives E202 and E223, acidifier E330). May contain traces of egg, sesame, peanut, almond and other tree nuts with or without shell.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2209 kJ / 505 kcal |
| Fat: | 23 g |
| of which saturates: | 19 g |
| Carbohydrate: | 46 g |
| of which sugars: | 42 g |
| Fibre: | 13 g |
| Protein: | 5 g |
| Salt: | 0.1 g |








Reviews
There are no reviews yet.