Orange Truffled Chocolate
Ingredients: Cocoa mass, sugar, condensed milk (milk, sugar), non-hydrogenated palm vegetable fat, cocoa butter, glucose-fructose syrup, stabilizer (sorbitol), orange essence, emulsifier (soya lecithin), preservative (potassium sorbate) and natural vanilla flavouring. Cocoa: 35% minimum. May contain traces of other nuts.
| Nutritional Information Per 100g | |
| Energy: | 2440 kJ / 587 kcal |
| Fat: | 42 g |
| of which saturates: | 14 g |
| Carbohydrates: | 36 g |
| of which sugars: | 35 g |
| Fibre: | 5 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.1 g |














Reviews
There are no reviews yet.