Milk Chocolate and Almond Nougat in 300g format.
Supreme Quality
Ingredients: Roasted almond (40%), sugar, cocoa butter, milk powder (11%), cocoa mass, emulsifier (soy lecithin) and flavoring. Minimum 33% cocoa. May contain traces of other nuts and/or peanuts.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2440 kJ / 587 kcal |
| Fat: | 42 g |
| of which saturates: | 14 g |
| Carbohydrates: | 36 g |
| of which sugars: | 35 g |
| Dietary fiber: | 5 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.1 g |








Reviews
There are no reviews yet.