Orange truffle chocolate nougat bar 200g.
Supreme Quality
Ingredients: Cocoa paste, sugar, condensed milk (milk, sugar), non-hydrogenated palm vegetable fat, cocoa butter, glucose-fructose syrup, stabiliser (sorbitol), orange essence, emulsifier (soya lecithin), preservative (potassium sorbate) and natural vanilla flavouring. Cocoa: 35% minimum. May contain traces of other tree nuts.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2440 kJ / 587 kcal |
| Fat: | 42 g |
| of which saturates: | 14 g |
| Carbohydrate: | 36 g |
| of which sugars: | 35 g |
| Fibre: | 5 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.1 g |








Reviews
There are no reviews yet.