Coconut Nougat bar, 200 g.
Supreme Quality
Ingredients: Coconut (46%), sugar, glucose-fructose syrup, water and preservative E-200. May contain traces of nuts, milk and/or egg.
| Nutritional information Average values/100 g | |
| Energy: | 2096 kJ/503 kcal |
| Fat: | 30 g |
| of which saturates: | 26 g |
| Carbohydrate: | 52 g |
| of which sugars: | 50 g |
| Fibre: | 6.6 g |
| Protein: | 3.6 g |
| Salt: | 0.04 g |






Reviews
There are no reviews yet.