Hard Hazelnut Nougat in a 300 g bar.
Supreme Quality
Ingredients: Toasted hazelnut (65%), honey, sugar, wafers (potato starch, sunflower oil) and egg albumin. May contain traces of other nuts and/or sesame
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy value: | 2439 kJ / 587 kcal |
| Fat: | 42 g |
| of which saturates: | 4 g |
| Carbohydrates: | 38 g |
| of which sugars: | 37 g |
| Dietary fiber: | 6 g |
| Protein: | 11 g |
| Salt: | 0.02 g |








Reviews
There are no reviews yet.