Marzipan nougat, known as Nieve, with a touch of cinnamon on one side of the bar.
Supreme Quality
Ingredients: Sugar, almonds (48%), water, lemon zest, cinnamon and preservative E-200. May contain traces of other nuts and/or egg.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 2024 kJ / 485 kcal |
| Fat: | 27 g |
| of which saturates: | 2 g |
| Carbohydrate: | 49 g |
| of which sugars: | 49 g |
| Fibre: | 5 g |
| Protein: | 10 g |
| Salt: | 0.01 g |






Reviews
There are no reviews yet.