Ingredients: Toasted almond (70%), honey (17%), sugar, and egg albumen. May contain traces of other nuts and sesame.
| Nutritional Info. Average values/100g | |
| Energy: | 2349kJ/565kcal |
| Fat: | 38 g |
| of which saturates: | 2.9 g |
| Carbohydrates: | 33 g |
| of which sugars: | 32 g |
| Dietary fibre: | 7.2 g |
| Protein: | 19 g |
| Salt: | 0.04 g |










Reviews
There are no reviews yet.