Milk Chocolate and Almond Nougat in 200g cake format.
Supreme Quality
Ingredients: Toasted almond (40%), sugar, cocoa butter, milk powder (11%), cocoa mass, emulsifier ( soy lecithin) and flavor. Minimum cocoa 33%. May contain traces of other nuts and/or peanuts.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2440 kJ / 587 kcal |
| Fat: | 42 g |
| of which saturated: | 14 g |
| Carbohydrates: | 36 g |
| of which sugars: | 35 g |
| Dietary fiber: | 5 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0,1 g |








Reviews
There are no reviews yet.