Buy Dark Chocolate and Hazelnut Nougat in a 300g bar.
Ingredients: Toasted hazelnut (40%), cocoa mass, sugar, cocoa butter, emulsifier (soy lecithin), flavouring. Cocoa 70% minimum. May contain traces of other nuts, milk, and peanuts.
| Nutritional Info. Average values/100g | |
| Energy: | 2440 kJ / 588 kcal |
| Fat: | 44 g |
| of which saturates: | 15 g |
| Carbohydrates: | 31 g |
| of which sugars: | 28 g |
| Dietary fibre: | 8 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.01 g |








Reviews
There are no reviews yet.