Ingredients: Dark chocolate coating (cocoa mass, sugar, cocoa butter, defatted cocoa powder, emulsifier: soy lecithin (E322) and natural vanilla flavouring. Minimum 70% cocoa), toasted almond, honey, sugar, egg white, emulsifier (E471) and 25% caramelized macadamia nuts. May contain traces of peanuts, milk, sesame, and other tree nuts with or without shell.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy: | 2441 kJ / 584 kcal |
| Fat: | 46 g |
| of which saturates: | 15 g |
| Carbohydrates: | 33 g |
| of which sugars: | 28 g |
| Dietary fibre: | 3 g |
| Protein: | 12 g |
| Salt: | 0.03 g |








Reviews
There are no reviews yet.