Ingredients: Roasted almonds* (70%), honey* (17%), cane sugar* and egg white*. Made in a factory that uses: other tree nuts and sesame.
*: organically grown
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2346kJ/565kcal |
| Fat: | 41 g |
| of which saturates: | 3.7 g |
| Carbohydrates: | 31 g |
| of which sugars: | 31 g |
| Fibre: | 8 g |
| Protein: | 15 g |
| Salt: | 0.00 g |










Reviews
There are no reviews yet.