Ingredients: Roasted almonds* (65%), honey* (20%), cane sugar*, egg white* and wafers* (potato starch*, emulsifier: sunflower lecithin). Made in a facility that uses: other tree nuts and sesame.
*: from organic farming
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2296kJ/552kcal |
| Fat: | 38 g |
| of which saturates: | 3.4 g |
| Carbohydrate: | 36 g |
| of which sugars: | 36 g |
| Fibre: | 7.4 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.00 g |










Reviews
There are no reviews yet.