Stone-Ground Nougat in a 200 g round format.
Supreme Quality
Ingredients: Roasted almonds (49%), sugar, lemon zest and cinnamon. May contain traces of other nuts, egg and/or sesame.
| Nutritional information Average values/100 g | |
| Energy: | 2188 kJ / 524 kcal |
| Fat: | 30 g |
| of which saturates: | 3 g |
| Carbohydrate: | 50 g |
| of which sugars: | 50 g |
| Fibre: | 6 g |
| Protein: | 11 g |
| Salt: | 0.01 g |
Gluten-free product / Gluten free.






Reviews
There are no reviews yet.