Ingredients: Dark chocolate coating (sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier: soy lecithin and natural vanilla flavor. Cocoa 52% minimum), milk, sugar, pasteurized cream butter 82% G.M., glucose and fructose syrup, stabilizer: sorbitol (E420i), brandy liqueur 0.5% and raspberry. May contain traces of egg, sesame, peanut, almond and other nuts in shell or shelled.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2158 kJ / 518 kcal |
| Fat: | 34 g |
| of which saturated: | 19 g |
| Carbohydrates: | 45 g |
| of which sugars: | 41 g |
| Dietary fiber: | 7 g |
| Protein: | 5 g |
| Salt: | 0,08 g |








Reviews
There are no reviews yet.