Ingredients: Toasted almond* (49%), cane sugar*, cinnamon, and dehydrated lemon zest*. May contain traces of other tree nuts and egg. Store in a cool, dry place.
*from organic farming
| Nutritional Info. Average Values/100g | |
| Energy: | 2168kJ/519kcal |
| Fat: | 27g |
| of which saturates: | 2.1g |
| Carbohydrates: | 52g |
| of which sugars: | 51g |
| Fibre: | 5.4g |
| Protein: | 14g |
| Salt: | 0.03g |
Gluten-free product / Gluten free.






Reviews
There are no reviews yet.