Pure Chocolate Nougat with Almonds in 300g format in decorated cardboard box.
Supreme Quality
Ingredients: Roasted almond (40%), sugar, cocoa mass, cocoa butter, emulsifier (soya lecithin), flavouring. Cocoa: 70% minimum. May contain traces of other tree nuts, milk and/or peanuts.
| Nutritional info. Average values/100g | |
| Energy value: | 2440 kJ / 588 kcal |
| Fat: | 44 g |
| of which saturates: | 15 g |
| Carbohydrate: | 31 g |
| of which sugars: | 28 g |
| Fibre: | 8 g |
| Protein: | 13 g |
| Salt: | 0.01 g |
Gluten free product / Gluten free.








Reviews
There are no reviews yet.