Ingredients: Coconut nougat: (sugar, coconut (45%), glucose-fructose syrup, water and preservative E-200). Chocolate coating 20%: (cocoa mass, sugar, cocoa butter, emulsifier(soy lecithin), natural vanilla flavor. Minimum cocoa: 57%. May contain traces of other nuts, milk and egg.
| Info. nutritional Average values/100g | |
| Energy value: | 2191 kJ / 525 kcal |
| Fat: | 31 g |
| of which saturated: | 5 g |
| Carbohydrates: | 41 g |
| of which sugars: | 37 g |
| Dietary fiber: | 7 g |
| Protein: | 18 g |
| Salt: | 0,01 g |






Reviews
There are no reviews yet.