Marzipan nougat with natural egg yolk in a 200 g tablet, packed in a decorated cardboard box.
Supreme Quality
Ingredients: Sugar, almond (35%), egg yolk (11%), water, milk powder (2%), vanilla essence and preservative E-200. May contain traces of other nuts.
| Nutritional info. Average values/100 g | |
| Energy: | 1938 kJ / 464 kcal |
| Fat: | 24 g |
| of which saturates: | 3 g |
| Carbohydrate: | 50 g |
| of which sugars: | 50 g |
| Fibre: | 4 g |
| Protein: | 10 g |
| Salt: | 0.05 g |









Reviews
There are no reviews yet.